Robimy !

Styczeń 9, 2009 at 9:36 pm Dodaj komentarz

Nowy Rok rozpoczołem z postanowieniem większego zaangażowania w publikację na blogu. Tak więc po mimo dużego zakłopotania z brakiem czasu znalazłem chwilkę na umieszczeniu paru wnikliwych obserwacji.

Zarządzanie czasem i wyznaczani priorytetów to dziedzina bardzo trudna, często stresująca i wymagająca od nas nie lada wysiłków. Zawsze bedzie ktoś niezadowolony, zawsze znajdzie się osoba która zażuci nam brak czasu, nieumiejętność planowania itp. Jej „dobre rady” jednak są jej osobistymi refleksjami na nasz temat ! Nie wolno nam patrzeć na siebie tylko i wyłącznie przez pryzmat takich opinni.

Należy pracować nad umiejetnym ocenianiu sytuacji i wyznaczaniu priorytetów.

W planowaniu i zarządzaniu czasem nie wolno nam myśleć o czasie jak o czymś liniowym, powinniśmy raczej wszukiwać tylko tego co jest istotne dla Naszego Rozwoju Osobistego,

czyli nie czas, a priorytety …
W jednym z artykułów Alexa przeczytałem o pojęciu wartości oczekiwanej.  Wynika z niej bardzo słuszna uwaga, że bardzo często zysk faktyczny nie jest identyczny do prawdopodobieństwa uzyskania zysku. Prościej mówiąc łatwy zysk nie jest faktycznie ZYSKIEM

  • Biorąc się za rzeczy małe z pewnym zyskiem, również zysk jest mały
  • Biorąc się za rzeczy duże z nie wielkim prawdopodobieństwem zysku , zysk faktyczny jest duży.

Tak więc WARTO RYZYKOWAĆ

Często w swej obserwacji spotykam ludzi, którzy boją się ryzykować jest to oczywiście zachowanie jak najbardziej normalne wyjście ze Strefy Komfortu przynosi wiele trudności jednak zysk jaki z tego przychodzi jest przeogromny.

Przez najbliższy czas zajmować się będę projektem o podwyższonym poziomie ryzyka (duży nakład pracy, organizacji, planowania ) jednym słowem coś o czym nigdy nie marzyłem urzeczywistnia się ! Jest z tym trochę tak jak w „Sekrecie” wysłany pozytywny komunikat zwraca pozytywną wartość. W ostatnim też czasie miałem okazje doświadczyć kolejnego miłego doznania dzięki spełnieniu się jednego z mych marzeń. Było to uczucie bardzo miłe, które potwierdziło mi fakt istnienia czegoś na kształt prawa przyciągania.

W nowym roku życzę wszystkim owocnych planów i spełnienia marzeń. Niech ten wpis będzie częścią, która pomoże wam w ciągłym Rozwijaniu swojej osoby.

Reklamy

Entry filed under: Rozwój osobisty. Tags: .

Podsumowanie roku 2008 ! Robimy ! – Film – organizacja produkcji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,222 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

RSS I/nfo z Wołomina

  • Błąd: kanał prawdopodobnie nie działa. Spróbuj ponownie później.

%d blogerów lubi to: