Z kim przystajesz takim się stajesz…

Listopad 7, 2008 at 9:11 pm Dodaj komentarz

Temat ten postanowiłem rozwinąć po przemyśleniach jakie napotkałem odwiedzając serwisy społecznościowe oraz obserwując otaczający mnie świat.

Z kim przystajesz takim się stajesz…

Tak jak kiedyś pisałem o prawie przyciagania tak tera napisze o podobnej zasadzie, którą MUSISZ uznać za panującą i działającą we wszechświecie. Wszystko w co wkładasz mase pracy, myśli i energii zwraca jakiś konkretny skutek. Jest to w pewnym sensie najprostsza definicja prawa przyciągania.

To o czym myślisz i kolejno realizujesz w końcu przyniesie pożądany skutek. Zbyt wiele w moim życiu było sytuacji, które pozwoliły mi na 100% zaufanie tej zasadzie. Ludzie, którzy zaprzeczają temu  z reguły źle pojęli jej działanie. Chodzi tu o to, że w momencie gdy nie otrzymali dokładnie tego o czym marzyli przestali dalszych starań w realizacji marzeń. Często zdarza się tak iż pomimo, że robimy wszystko co wydaje nam się słuszne w osiągnięciu konkretnego celu – tego celu nie osiągamy, ale to nie osiągnięcie celu jest właśnie elementem, który do celu nas doprowadza. Może na pierwszy raz jest to zbyt skomplikowane do pojęcia, ale taka właśnie ta zasada działa. Chodzi tu o pewien cykl, który stopniowo zbliża nas do tego co chcemy otrzymać. Taki proces pozwala nam konkretnie ocenić, czy w danym momencie właśnie to jest nam w życiu potrzebne. Jeżeli następują kolejno niepowodzenia w dążeniu do realizacji myśli osoby, które nie określiły mocno swojej determinacji rezygnują, a to oznacza, że nie potrzebują tak naprawdę tego o czym myślały. (mam nadzieje, że w miarę jasno)

Co ma to jednak do Naszego otoczenia ?

Przede wszystkim z ludźmi jest jak z myślami i marzeniami. Są różne ! Jedne lepsze drugie gorsze, dla każdego coś innego. Tak więc zarówno myśli jak i otoczenie ludźmi w pływa bardzo mocno na Nasze życie. Jeśli chcesz być poetą – dużo czytaj, chodź na spotkania z autorami wybitnych dzieł literackich, jeśli natomiast chcesz zostać sportowcem – dużo ćwicz i poznawaj ludzi z tej branży. Z reguły przeglądając portale społecznościowe natrafiam na bardzo niedojrzałe określenia swojej osobowości. Określenie swojego zainteresowania lubię imprezować często mówi więcej niż jedno zdjęcie ! Takie konkretne ulokowanie się w grupie ludzi jasno określa możliwości rozwojowe takiego człowieka.  Jeśli przyjmiemy, że dana osoba spotyka się z takimi i takimi osobami możemy wywnioskować jaki jest jej poziom inteligencji. Bardzo duży wpływ grupy odbija się na Nasze samopoczucie. Grupa pro aktywna wywierać będzie na Nas pozytywny wpływ, grupa cyników i biernych „działaczy”  wpływ negatywny.

Tak więc zważajcie na to do jakiej grupy ludzi chcecie być przypisani !

Entry filed under: Uncategorized.

Życie jest jak wspinaczka Najnowszy singiel Daniela Kaczmarczyka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,179 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

%d blogerów lubi to: