Nie oceniaj !

Wrzesień 30, 2008 at 4:35 pm Dodaj komentarz

Wpis ten zainspirowął mnie kilkoma ostatnimi wydarzeniami m.in. rozmową z pewnym pracodawcą z wiadomych przyczyn nie będe podawał nazwy firmy. Rozmowa dotyczyła podjęcia współpracy w ramach pewnego projektu, zainteresowani przesyłali CV, następnie pracodawcda umawiał się na spotkanie, czyli normalna rozmowa o prace. Może usprawiedliwić to, że firma mała, miasteczko w którym działa równiez nie zawielkie stąd znajomość  przez pracodawcę pewnych NLPowskich zasad nikłe. Jednak nie usprawiedliwia niczego brak myślenia. Osoba, która chciała zatrudnić oczywiście najlepszego z najlepszych według niej pracownika popełniła dwa diametralne błędy. O pierwszym postaram się nie co bardziej powiedzieć, gdyż uchroni to moze innych przed jego popełnieniem.

Każdy kto chciał by mieć w zespole najlepszego pracownika musi wiedzieć, że równiez pracownik chciał by mieć najlepszego szefa. Z tąd tranzakcja wiązana. Przy projektach, które wymagają duzego nakładu sił, czasu relacji interpersonalnych pracodawca musi dobrze poznać swojego pracownika przed rozmową. Do tego służy niejakie CV. Dobrze zrobiony życiorys jak dobrze wiecie to połowa sukcesu. Co się jednak dzieje, że jeśli pracodawca nie przygotował się na tyle dobrze do rozmowy  by poznać swojego pracownika, nie ma dobrej pamięci i w ręku CV ? Wychodzi kompletna klapa ! Taki niewypała to samobój do własnej bramki. Dobry pracownik,  natychmiast to zauważy – koleś się nie przygotowął, nie wie o mnie nic, strata czasu. Pracodawca w tym momęcie traci zarówno pracownika jak i własny wizerunek. Taki obród sprawy trudno uwiezyć bedzie miał ogromny wpływ również na funkcjonowanie firmy. Pracownicy którzy są rekrutowani są „niskiej jakość”, a to co robią jest nieprofesjonalne. Co nalezy zrobić by się uchronić przed tym !

Jeśli starasz się o pracę i zauważysz, że pracodawca pomimo iż wysłałeś mu swoje CV nie wie o tobie nic, nie ma w ręku twojego życiorysu i plecie kompletne bzdury typu czy znasz się na komputerach pomimo iż w CV wpisałeś że od lat jesteś programistą oznacza to jedno : UCIEKAJ z TAMTAD ! oczywiscie w kulturalny sposób by nie zraziź do siebie pracodawcy, który być może kiedyś ponownie się do Ciebie zwróci !

Jeśli jesteś pracodawcą to w pierwszej kolejności dobrze przygotuj się do rozmowy. Jeśli zależy Ci na dobrym i sumiennym pracowniku również jak on musisz się przygotować. Nie stawiaj na szali swojego wizerunku. Musisz być dobrze poinformowany i musisz wiedzieć o czym mówisz, bo ta jednorazowa wpadka morze Cie wiele kosztować !

Entry filed under: Uncategorized. Tags: , , , .

Myśl + Słowo + Uczynek = Życie Historia koło zatacza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,179 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

%d blogerów lubi to: