O Pawie Przyciagania po przemyśleniach

Sierpień 22, 2008 at 8:32 pm Dodaj komentarz

Dość już dawno miałem okazje napisać kilka słów o książce i filmie Sekret. Obiecywałem wtedy, że postaram się w najbliższym czasie napisać kilka słów odnośnie mojej interpretacji poglądów przedstawionych w Sekrecie. Myślę że przyszedł najwyższy czas by się z tego wywiązać.

Po pierwsze każdemu zainteresowanemu rozwojem osobistym, poszerzaniem horyzontów polecam jak najbardziej tą publikację. W skrócie prawo przyciągania można zobrazować jako energię, która poprzez wysłane myśli zwraca nam w nadmiarze to czego pragniemy. Jest to w pewnym sensie definicja autorki książki, bo jak jest na prawdę tego nikt nie wie. Według mnie pewne jest tylko to iż Prawo Przyciągania istnieje. Każdemu komu rozwój osobisty nie jest obcy na pewno już w swoim życiu zauważył, że poprzez skupienie wyszytych myśli, pola zainteresowań na jednej rzeczy prędzej czy później staje się ona rzeczywistością. O tym właśnie mówi prawo opisane w Sekrecie. Nie jest to niczym innym jak tylko marzeniami. Jak dobrze zapewne pamiętacie ilekroć to powtarzano nam, że warto marzyć, świat należy do marzycieli.

Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają sie robić to jak najlepiej.

Paulo Coelho Walkirie

Mam takie marzenie, że pewnego dnia czworo moich małych dzieci będzie żyło w społeczeństwie, które nie będzie ich osądzało wedle koloru skóry, lecz wedle ich charakterów.

Martin Luther King dn. 28 sierpnia 1963 roku podczas wiecu w Waszyngtonie

Jesteśmy z tego samego materiału co nasze sny.

William Shakespeare (Szekspir)

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Władysław Stanisław Reymont

Z kolei Prawo Przyciągania najlepiej oddają  słowa

Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie.

Paulo Coelho Alchemik

” Zatem wizualizuj, ale potem działaj. Korzystaj z okazji i podejmuj ryzyko. „

Prawo przyciągania działa ! Osobiście potwierdzam to swoim przykładem. Wielokrotnie nie znając jeszcze definicji tego terminu zauważałem pewne podobieństwa w wykonywania wielu rzeczy. Gdy wszystkie nasze myśli pochłonięte są na wizualizowaniu pewnego stanu, rzeczy, osoby prędzej czy później objawia nam się ta sytuacja w rzeczywistości.  I tak bardzo często myśląc o pewnej osobie spotykamy ją na ulicy. Takie sytuacje się zdarzają czasem wystarczy tylko chwila by nasze myśli podjęły pracę i szukały sprzyjających okoliczności do osiągnięcia celu.

„Potrzebne jest działanie. Tylko ono przyniesie rezultaty i doświadczenia, które nas wzmocnią. Tylko poprzez podjęcie działania możemy wykorzystać pomysły, które podsuwa nam umysł i tylko poprzez podjęcie działania możemy skorzystać z zasobów, które zaczynamy zauważać.”(dlasiebie.pl)

„Kolejnym procesem, który się uruchamia jest rosnąca motywacja. Jeżeli w ramach skupiania naszej uwagi na tym, czego chcemy wyobrażamy sobie również, jak świetnie będziemy się czuli, kiedy to zrealizujemy – motywacja rośnie bardzo skutecznie.”(dlasiebie.pl)

Zachęcam również do zapoznania się z artykułem dotyczącym przytoczonych fragmentów.

Na zakończenie wpisu chciał bym jak najbardziej zaznaczyć, że prócz przyciągania istnieje jeszcze współdziałanie. Jeśli połączymy te dwa elementy Nasze pomysły i marzenia będą jeszcze piękniejsze.

„Czegokolwiek pragniesz, pożądasz – miłości, szacunku, uznania … otrzymasz to tylko w takiej ilości, w jakiej sam(a) oferujesz to światu. „(odsiebie.pl)

Piękne słowa i jak bardzo trafne !

Entry filed under: Rozwój osobisty. Tags: , .

O Wojnie Rosyjsko – Gruzińskiej Syndrom sie opłacił !!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,179 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

%d blogerów lubi to: