Aktualnie, wakacyjnie, sierpniowo

Sierpień 4, 2008 at 9:29 pm Dodaj komentarz

Wakacje mamy w pełni, właśnie co wróciłem z Helu i nadrabiam zaległości w „globalnej wiosce”.  Jak widzicie pomimo wakacji ruch na blogach i w całej sieci niewiele tylko osłabł co może być przyczyną licznych darmowych hot spotów nad Bałtykiem i w innych miejscowościach turystycznych. Mile byłem zaskoczony gdy wjechałem na półwysep i przywitała mnie tablica „Strefa bezprzewodowego internetu”. Manewr taki wykonała Wirtualna Polska montując na terenie wielu miast darmowe hot spoty, po uprzednim zalogowaniu się na konto wp.pl można bez ograniczeń korzystać z sieci. Pomysł jak najbardziej genialny i muszę przyznać, ze na Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie kilku surferów spotkałem.
A tak po za tymi wcześniejszymi informacjami zachęcam do zapoznania się (według mnie) z bardzo interesującym tekstem który, każdy inteligętny młody człowiek powinien poznać !

Modlitwa Św. Tomasza z Akwinu
(znajduje się przy jego grobie w Tuluzie)

Panie, Ty wiesz lepiej aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary.
Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego scieżek.
Uczyń mnie poważnym lecz nie ponurym, czynnym, lecz nie narzucającym się.
Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty Panie wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół.
Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień, w miarę jak ich przybywa, a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza.
Nie proszę Cie o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.
Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę Cię o większą pokorę i mniej zachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają mi się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić.
Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno mi wytrzymać. Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy – to jedno ze szczytów osiągnięć szatana.
Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi, Panie, łaskę mówienia im o tym. (…)

Entry filed under: News, Rozwój osobisty. Tags: .

Wakacyjne zaległości Dziewczyna z osiedla na Sopot Hit Festiwal

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,179 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

%d blogerów lubi to: