Rok po Maturze

Maj 13, 2008 at 8:17 pm Dodaj komentarz

Nawet nie wiem kiedy to wszystko tak szybko upłynęło. Nim się zorientowałem minął rok od szczęśliwie zdanych egzaminów dojrzałości. Nie były to jednak zwykłe egzaminy, dla mnie miały one również inny wymiar. Przede wszystkim miały być potwierdzeniem obranego celu zarówno w organizacji czasem jak i dalszej strategi rozwoju. Rok temu napisałem artykuł o Planie 6 letni w którym opisałem obraną przeze mnie strategię. Generalnie wiele się z tego planu nie zmieniło. Na pewno nie jestem już tak przekonany do opuszczania kraju ( PiS oddał władze !) Nauka w Aficie jakoś idzie, powiedział bym, że bardzo dobrze, ale mogło by to zostać odebrane jako przechwalanie się. Choć przyznać muszę, że ze szkoły zadowolony jestem i myślę, że osoby, które wiedzą po co do niej przyszły cel osiągną. Jeśli chodzi o Szkołę Filmową w Łodzi to tu już takiej pewności nie mam, czy w dalszym ciągu chce się do niej dostać. Myślę, że najbliższy miesiąc o tym przesądzi. Generalnie chce robić filmy, a zarazem zajmować się budową wizerunku i promocją. Krok po kroku staram się ten cel osiągnąć poprzez zdobywanie doświadczenia w wielu zespołach, wydziałach, czy organizacjach. Nie ukrywam, że czasu tak wiele nie mam na to wszystko, ale dzięki zdobytemu doświadczeniu przed maturą w jego organizacji udaje się. Udaje się i to często ku mojemu zaskoczeniu. Na pewno najwięcej czasu zajmuje mi harcerstwo (Wydział Nowych Technologi Główka Kwatera ZHP, Zespół ds. Promocji Hufiec ZHP Wołomin, Zastępca Komendanta Szczepu ) oraz wszelka praca na rzecz  Wołominskiej  kultury i sztuki poprzez www.tortugito.pl Równie sporo czasu, chodź o odrobinkę mniej poświęcam szkole. Jednak patrząc na realizowane projekty 🙂 nie jest źle. W najbliższym czasie czeka mnie również wiele pracy, kończenie zaczętych kilku kursów i warsztatów oraz „projekt tajemnica”, który jeśli wypali będzie wow, największym z dotychczas zrealizowanych przeze mnie.

Generalnie jak widzicie wiele się dzieje w moim życiu na rok po zdanej maturze. Zadowolony jestem z tego stanu rzeczy. Poprzez to co robie mam możliwość poznawania ciekawych ludzi oraz realizacji ambitnych projektów na wmiarę profesionalnym poziomie.

Kilka Rad na dobry początek (również dla tych którzy maturę zdadzą i nie będą wiedzieli co dalej)

 • Przede wszystkim kieruj się zasadą pomagaj (Pomagaj Ludziom a oni Pomogą i Tobie)
 • Bądź siewcą. Rzucaj drobne, nawet najdrobniejsze ziarenka pomysłów gdzie tylko wymyślisz. Gwarantuje się, że z czasem wykiełkują i zakwitną nawet dla ciebie zaskakującymi pomysłami
 • Szukaj. Poszukuj cały czas, nie poddawaj się. Nawet jeśli w jednym punkcie Ci coś nie wyszło, szukaj innej drogi. Być może twoje powołanie jest inne.
 • Bądź wierny zasadą.
 • Bądź uczciwym człowiekiem. Być może jest to nieopłacalne w chwili obecnej, jednak za rok zaowocuje
 • Warto być przyzwoitym. Przyzwoitość się nie opłaca, ale jest to wartość ponadczasowa i jej efekty będą widoczne dopiero po wielu latach twojego życia.
 • Otaczaj się ludzmi optymistycznie nastawionymi do życia.
 • Myśl wykraczając poza schematy, łam konwencje, szukaj nowej drogi.
 • Ni bój się ryzykować
 • Myśl perspektywicznie. Nie o tym co zrobisz jutro, a co zrobisz za rok. Wprowadzanie wszelkich planów jest długotrwałym procesem. Tak jak firma będzie dochodowa dopiero za jakieś 5 lat tak twoje inicjatywy mogą zostać w pełni zrealizowane po jakimś czasie.

To 10 moich zasad, które sobie wypracowałem, staram się je wcielać i realizować, a z jakim skutkiem to do waszej oceny należy.

Entry filed under: Rozwój osobisty. Tags: , .

O wzystkim i niczym Sekret ujawniony

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

 • 86,179 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

 • Brak

%d blogerów lubi to: