O działaniu

Marzec 30, 2008 at 6:06 pm 1 komentarz

W związku z chwilką wolnego czasu jaki mam dziś pod wieczór mogę przysiąść i coś napisać. Chciał bym aby ten wpis był niejako chęcią i początkiem dla wielu młodych ludzi do działania. Jak wiecie nie od dziś interesuje mnie pojęcie rozwoju osobistego, zarządzania czasem, czy też kierowania grupą. Obserwując i mając styczność z wieloma młodymi osobami zauważam pewne zmiany, chęć działania, współpracy. Jest to jednak efekt bardzo trudny do osiągnięcia, często nakłady pracy przewyższają możliwości i ludzie zbyt szybko odpadają, albo się poddają. Zazwyczaj wynika to braku pewności siebie, braku określonego i sprecyzowanego jasno celu, czy po prostu ze strachu. Wiadomo, że jeśli coś ma bardzo dużą wartość kulturową, czy intelektualną bardzo często ma znikomą wartość materialną. Dlatego też młodzi ludzie w pogoni za pieniądzem dorywczo szukają pracy, która z reguły nie przynosi im nowych doświadczeń. W obecnych czasach poświęcenie czasu jest bardzo dużym wyrzeczeniem, jeżeli dodatkowo jest to poświęcenie na rzecz budowy lepszego społeczeństwa i kultury problemy same się nawarstwiają. jednak zawsze należy zaczynać z wizją końca, szukać możliwości, a problemy zamiast tworzyć, rozwiązywać. Należy czerpać satysfakcje z osiągniętych wyzwań. Na Blogu Alexa trafiłem na dość ciekawy przykład w komentarzu :

Kłania się pierwsza zasada dynamiki Newtona (bezwładności):

“Jeśli na ciało nie działa żadna siła lub siły działające równoważą się, to ciało pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym.”

Uświadomiłem sobie teraz jak bardzo ta zasada również odnosi się do naszego życia. Jak wiele nie osiągamy tylko dlatego, ze nie stwarzamy sobie warunków. Najtrudniejsze są początki to prawda, ale już jak zaczniesz wywołasz efekt domino, który będzie wpływał na dalszy twój rozwój. W moim przypadku również tak było.

Najbliższe miesiące będę miał bardzo pracowite i nie wiem jak często uda mi się coś nowego napisać. Od kwietnia w moim przypadku efekt domino uderzył z dwojaką siła i mam okazje brać udział w bardzo pracochłonnym, wyzywającym i chyba najbardziej jak do tej pory poważnym projekcie dlatego też mam bardzo ograniczone ramy czasowe, ale jakoś to będzie.

Reklamy

Entry filed under: Rozwój osobisty. Tags: .

Klasyka Polskiego Kina (muzyka) Nie pij Coca-Coli pij Pepsi !

1 komentarz Add your own

  • 1. Przemek B  |  Marzec 31, 2008 o 6:36 pm

    Jezeli chodzi o prawa fizyki, to jezeli cos sie porusza do prozdu bezwzgedu na predkość to dobrze, bo do prozdu, jezlei chodzi o poswiecenie czasu jakiieś sprawie to moge nawet wcąłsoci poswiecić sój czas jezeli wiem ze nic nie zawiedzie, czyli jezeli w gre wchodzi dodtakowy czynik ludzki ,(ktos inny) jest ryzyko, wiec zawsze trzeba mieć alternatywe ,na która neistac kazdego

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,209 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

RSS I/nfo z Wołomina

  • Błąd: kanał prawdopodobnie nie działa. Spróbuj ponownie później.

%d blogerów lubi to: