Matura 2008- już blisko. Przygotowany ?!

Marzec 18, 2008 at 9:37 pm Dodaj komentarz

Drodzy moi kochani koledzy i koleżanki maturzyści. Z perspektywy czasu, jaki mam już za sobą (na szczęście) chciał bym podzielić się z wami kilkoma przemyśleniami na dwa miesiące przed waszym/ naszym egzaminem dojrzałości. Przede wszystkim pamiętajcie, że na obecną chwile przeuczenie się jest ostatnią z rzeczy, jakie powinniście stosować. Unikajcie długich nocy przed książkami. Jak już nie raz wspominałem noc jest od spania, a dzień od nauki. Więc nie męczcie naturalnego biologicznego zegara. Stosujcie raczej powtórki, jeśli chodzi o przedmioty WOS, Geografie to standardowo zalecam krótkie szybkie powtórki (15minutowe) z Vademecum Operonu. Jeśli chodzi o Język Polski to dobrym rozwiązaniem jest powtórka z miesięcznikiem Cogito. Nie martwcie się, że nic nie umiecie, to tylko takie pozory. Jeżeli powtarzałeś, co jakiś czas materiał, na pewno coś Ci w głowie pozostało. Jednak nie matura jest problemem największym, jaki będziesz musiał rozwiązać. Największym problemem jest to, co dalej wybierzesz. Możliwości jest wiele. Zadaj sobie przede wszystkim trzy pytania :

– Co sprawia mi przyjemność?

– Co pozwoli mi się usamodzielnić?

– Co pozwoli mi się rozwijać?

Odpowiedzi może być kilka jednak tylko jedna będzie właściwą. Te pytania, na które już dziś odpowiesz mogą dać Ci duże zabezpieczenie i przewagę nad rówieśnikami, a to za sprawą czasu. Przede wszystkim odpowiadając na nie uzmysłowisz sobie, co chciałbyś w życiu robić dalej, co sprawia Ci przyjemność, a zarazem w przyszłości stanie się być może twoim zawodem. Po pierwszym semestrze studiów wielu odpada. Wynikać to może zbyt wysokiego poziomu, jaki chciało się osiągnąć, braku wiedzy, czy szczególnie nie odpowiedniego wyboru. Wielu ludzi po maturze (a jest na to naprawdę mało czasu) wybrało źle. Często wybierali to, co wybierali wszyscy, a to już pierwszy błąd. Dlatego musisz sobie zdać sprawę z tego, jakie masz możliwości i czym dysponujesz. Staraj się wybierać to, co jest twoją pasją, a zarazem sprawia Ci ogromną przyjemność. Nie rób tego, co inni.

Początkowo może bieg za stadem przynosi korzyści, jednak w końcowej fazie tego biegu jesteś stratowany i na uboczu. Wybieraj elitarność, odrębność, a zarazem pasje. To jest recepta na sukces !

Pamiętaj, że nie ważne jest jak napiszesz maturę tylko to, jaką drogę dalszej edukacji wybierzesz.

Nie zmarnuj tej szansy !

Entry filed under: Rozwój osobisty. Tags: .

Wystawa Artystyczna Fotografii Wędrówka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,179 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

%d blogerów lubi to: