Sto dni do matury !

Styczeń 26, 2008 at 9:15 pm Dodaj komentarz

Drogi czytelniku, Drogi maturzysto

Do matury pozostało już nie za wiele czasu. Warto byś się zastanowił teraz jeśli wcześniej jeszcze tego nie zrobiłeś jak ten czas spożytkujesz. Z osobistych doświadczeń wiem, że czeka cię co nie miara trudu w zdaniu egzaminu dojrzałości. Jest też jeszcze jeden problem ! Mianowicie dalsza droga edukacji jaką wybierzesz. I ta kwestia jest równie istotna jak nie ważniejsza. Proponuje Ci abyś jeszcze przed feriami zdrowo się zastanowił w jakim celu zdajesz maturę, po co się uczysz ?


Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci zrozumieć na czym stoisz i co w życiu dalej chcesz robić. Nie słuchaj innych (rodziców, przyjaciół, nauczycieli) często ich wyobrażenie o twoim szczęściu będzie widziane przez ich pryzmat doświadczeń. Nikt inny nie wie co w twojej głowie siedzi. Tylko i wyłącznie twoje hobby, marzenia i droga jaką obierasz każdego dnia kieruje Cię ku rzeczywistej północy. Pozostało na prawdę niewiele czasu więc wykorzystaj go należycie i z szacunkiem. Rób tylko to co ważne i istotne dla osiągnięcia tego celu. Powtarzaj, analizuj i czytaj, a reszta przyjdzie sama. Jeśli mogę coś poradzić to w tym okresie dużo czasu również poświęcaj na przyjemności, na rzeczy które lubisz bądź kochasz. Każdy ma coś takiego co poprawia mu humor dla jednych jest to jogurtowa milka, a dla innych jazz. Nie szczędz i na to swojego czasu, bo zrelaksowane ciało przyswaja dwa razy więcej, niz te, które siedzi do 2:00 w nocy nad książkami. Noc jest od spania, a dzień od pracy i nauki. Zachwianie tego stanu oznacza, że coś jest nie tak. Natura nas stworzyła w taki, a nie inny sposób, a każda próba ingerencji w to wcześniej czy później źle się dla nas skończy więc unikaj takich sytuacji. ‚

Jeśli postąpisz chodź trochę tak jak ci radze gwarantuje Ci, że nie zawiedziesz się w chwili ogłaszana wyników z egzaminu, a chwili wyboru dalszej drogi będziesz wiedział, czego tak naprawde chcesz !

Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami.

Piąta góra(P.Coelho)
Reklamy

Entry filed under: Czas, Matura, Rozwój osobisty, szkoła. Tags: , , .

Walentynkowy Art Rezerwat

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,209 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

RSS I/nfo z Wołomina

  • Błąd: kanał prawdopodobnie nie działa. Spróbuj ponownie później.

%d blogerów lubi to: