Niedzielne podsumowanie czasu

Październik 14, 2007 at 8:57 pm Dodaj komentarz

Zacznę od tego, że dodatkowe obowiązki i rozpoczęcie nauki w Akademii Filmu i Telewizji zmusiły mnie do trochę mniejszego zaangażowania w pisanie nowych postów.

W pierwszej kolejności chciałbym dokończyć już rozpoczęte filmy z TUBY 01 mam nadzieje, że w zbliżającym tygodniu uda mi się to zrobić. Pozostały jeszcze dwa wykłady i panel dyskusyjny.

W niedzielny wieczór chciał bym jednak zagłębić się w trochę bardziej ambitną myśl.

„Co jest najśmieszniejsze w ludziach:
Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.”
(Być jak płynąca rzeka)

Nie wiem jakie jest wasze rozumienie tego cytaty, ale według mnie bardzo trafnie określa tzw. wyścig szczurów. Czytając to zdanie : „Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. ” przychodzi mi na myśl brak spojrzenia na świat z punktu mniej krytycznego niż prezentowany np. w telewizyjnych wiadomościach, czy prasie. Jak często zdarza się nam myśleć tylko o tym czego nie zrobiliśmy, co nam się nie udało? Zapewne dużo częściej niż o tym co już udało nam się osiągnąć. Przed nami jeszcze bardzo długa droga. Jednak podpierając się o właśnie te udane wyczyny w naszej karierze jesteśmy w stanie iść do przodu niezważając na przeciwności losu, niezależne od nas oddziaływanie innych, czy też bezpośrednie opinie z którymi bardzo często się nie utożsamiamy. Należy równoważyć wysiłek włożony w osiągnięcie celu, a efekt końcowy. Jeżeli w danym momencie nie jesteśmy czegoś wstanie zrobić to należy maksymalnie ograniczyć skutki frustracji. Wszelkie popełnione błędy należy brać pod uwagę i wyciągać z nich w nioski. Jednak nie wolno spowodować by to one zdominowały nasz tok myślenia Życie musimy przeżywać takim jakie ono jest, ani nie domagać się więcej, ani też lekceważyć tego co już osiągnęliśmy. W każdym z nas drzemie ogromny potęciał. Musimy go jednak w sobie odkryć i odpowiednio oszlifować. Jest to możliwe tylko i wyłącznie przez dążenie do celu wykonując i popełniając masę błędów bo tylko tak będziemy wiedzieli co jest dla nas najlepsze. Bo tylko my jesteśmy kowalami swojego losu i to tylko my wiemy co jest dla nas najlepszym rozwiązaniem.

I na zakończenie

” Moje życie będzie miało taki sens, jaki ja sam mu nadam.”
Paulo Coelho

 

Entry filed under: afit, Czas, Rozwój osobisty.

Heinz Up – Reklama Ketchupu Najlepszy SPOT tej kampanii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,179 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

%d blogerów lubi to: