5 powodów dla których PiS wygra wybory, czyli kampania wyborcza braci Kaczyńskich.

Wrzesień 11, 2007 at 12:36 pm 5 Komentarzy

W ostatnim numerze tygodnika Newsweeka możemy przeczytać wywiad  z dr . Anną Materska-Sosnowska politologiem z Uniwersytetu Warszawskiego, która przedstawia pięć powodów dzięki którym Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory.

 1. Po pierwsze media publiczne (TVP oraz Polskie Radio) dzięki nim PiS będzie mogło prowadzić ukrytą, darmową kampanie wyborczą.
 2. Pakt z ojcem Tadeuszem Ryzykiem daje przychylność mediów z pod marki Radia Maryja to około 1-2% stałego zdecydowanego elektoratu. (To dużo biorąc pod uwagę niską frekwencje)
 3. Zbigniew Ziobro. Zapowiedział on atak na D. Tuska, Olejniczka, Giertycha i Leppera (Myślę, ze Lepper usłyszy zarzuty o udział w sexaferze i zostanie to wykorzystane przez PiS do próby przejęcia elektoratu Samoobrony).
 4. Głównym orężem walki będzie czarny PR
 5. PiS powróci do swojej starej strategii dzielenia społeczeństwa. Polska solidarna, kontra polska liberalna. Mam o to do PiS pretensje bo to jest populizm w najgorszej postaci. Takimi hasłami jest łatwo pozyskać wyborców. Ludzie się na to nabierają ? A może jest w nas zawiść i frustracja wobec zamożniejszych i lepiej wykształconych ?Takie są nastroje społeczne PiS je wykorzystuje Dla przeciętnego Polaka nie jest na ważniejsze, żeby on miał dobrze, tylko żeby sąsiad nie miał lepiej.)

Najgorsze jest to, że dla Polaków nie jest ważne, co partia zrobiła podczas swoich rządów. Ważne jest to co, obiecuje i w jaki sposób. 

Tekst powyżej jest fragmentem wywiadu dlatego wszystko co jest napisane kursywą to przytoczone fragmenty tekstu z Newsweeka.

Jeśli chodzi o moją opinie na ten temat to wydaje mi się, że istnieją realne szanse na to by to właśnie Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory. Nastroje społeczne temu właśnie sprzyjają, ludzie szybko zapominają, białe miasteczko, polską dyplomacje i stosunek do niej Pana Prezydenta, brak poprawy stosunków Rosją i Niemcami. Polska dostała od świata, europy bardzo dużą szanse między innymi dzięki Unii Europejskiej, Euro2012 czy też możliwości skorzystania z tranzytowego poleżenia. Niestety jeśli dalej tak będzie wyglądała polityka możemy bardzo poważnie tą szanse stracić.

Entry filed under: News, Reklama.

Tuba 01 Z perspektywy czasu

5 Komentarzy Add your own

 • 1. yyy  |  Wrzesień 11, 2007 o 2:05 pm

  Lewica miała, i nadal ma media w których może prowadzić kampanie.

  GW, Polityka, Trybuna, Radio Zet, Polsat, TVN.. I kilka innych..

  I co im to da(ło)?

  Odpowiedz
 • 2. maxen  |  Wrzesień 11, 2007 o 2:14 pm

  Lewica wydaje mi się, że za bardzo nie dociera do właśnie tej grupy docelowej, którą powinna się zając, przynajmniej nie jest to aż tak widoczne w jej programie i kampanii, chodzi mi o osoby mniej zamożne i nic tu media nie pomogą.

  Odpowiedz
 • 3. baca  |  Wrzesień 12, 2007 o 7:03 am

  „…dla Polaków nie jest ważne, co partia zrobiła podczas swoich rządów. Ważne jest to co, obiecuje i w jaki sposób… ”
  Obawiam się, że to calkowicie mylny wniosek!! PiS, w przeciwieństwie do innych partii będących w przeszłości u władzy, nie tylko obiecywał ale i dużo ZROBIŁ. Złego, czy dobrego, to już inna sprawa, ale ZROBIŁ. I, obawiam się, że dla wielu obywateli dokonania PiS-u są akceptowalne. A ponieważ nie ma w Polsce obecnie sensownej konkrencji politycznej dla PiS (ekskomuniści z LiD?, PO – bez programu i z zaspanym Tuskiem na czele?, o reszcie czyli planktonie nie warto wspominać), partia ta mająca wyrazisty program wyborczy i kontrolująca media z pewnością wybory wygra. Obawiam się, że wielu wyborców w swych decyzjach przy urnie może kierować się myśleniem typu: ani Kwaśniewski, ani Tusk, ani Kaczyńscy do portfela mi nie dołożą, ale ci ostatni to chociaż złodziei i łapówkarzy pozamykają …

  Odpowiedz
 • 4. Ola  |  Wrzesień 12, 2007 o 7:58 am

  Też jestem politologiem i mogę powiedzieć, że ta partia wygra przede wszystkim dlatego, że rolnicy nie zagłosują na liberałów, nawet takich pseudo jak PO (która dodatkowo traci na swoim wizerunku partii opozycyjnej przez Marię i Nelly). W czasie swoich rządów PiS owszem zrobił sporo w utwierdzeniu tej grupy społecznej w swoich ciemnogrodzkich poglądach. Przewaga PiS wynika ze struktury społecznej i profilu głównych grup społecznych.Pozdr

  Odpowiedz
 • 5. Przemek B  |  Wrzesień 12, 2007 o 1:49 pm

  Błagam PiS nie moze wygrać, ta partia jest zbyt zamknieta na swiat, ktoś im nie pasuje to wywalaja, cos w tym jest ale to źle wpływa na nasze bezpieczeństwo. Lustracja jaka prowadza to tragedia,a rozwiazanie WSI, czy wpadki CBA, przepraszam, ale moim zdaniem bezpieczeństwo naszego państwa zostało osłabione

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

 • 86,179 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

 • Brak

%d blogerów lubi to: