PR polityczny Zbigniewa Ziobro

Lipiec 16, 2007 at 8:04 pm Dodaj komentarz

Dzisiejszy wpis chciał bym poświęcić przeczytanej przeze mnie ostatnio książki redakcji Newsweek Zbigniew Ziobro Historia prawdziwa z serii pod lupą Newsweeka. Publikacja ta choć nie wielka i nie wiem czemu akurat skusiłem się kupić ją razem z wydaniem Newsweeka w cenie 6,99zł to okazała się być bardzo interesującą nie tyle biografią co historia Ministra Sprawiedliwości.

Nie chciał bym się tu wdawać w szczegóły bo sporo ich w książce można znaleźć, jedynie chciał bym zaznaczyć, że wszystkim zainteresowanym PR politycznym książka powinna się spodobać. Jest to bardzo przejrzyście i w sumie dla każdego przyswajanie opisana historia dojścia na stanowisko Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. W tym niewielkim wydaniu znajdziemy bardzo ciekawe epizody z życia pana ministra, które niczym retrospekcje uwidaczniają nam czym kieruje się Ziobro w pracach obecnie w Ministerstwie. Jak za pomocą wielu ludzi, których poznawał w Krakowie, na Śląsku, czy to w stowarzyszeniu „Katon” ustawił stołki w prokuraturze, CBA, czy Ministerstwie Sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro w bardzo szybkim czasie przy pomocy wielu ludzi stał się jednym z najbardziej wpływowych ludzi w państwie. Wygląda na to, że to nie koniec i pan Minister ma większe aspiracje. Dzięki wykreowaniu wizerunku pierwszego szeryfa Rzeczypospolitej ma bardzo duże szanse w objęciu stanowiska Prezydenta kraju (poparcie 56% Polaków).

Dlatego między innymi warto przyjrzeć się na kogo mógłbyś oddać swój głos !

Fragment książki:
“Do gabinetu prezesa PiS wbiega wieloletnia sekretarka Kaczyńskiego, pani Basia – jedna z najbardziej zaufanych osób. W rękach trzyma kartkę. – Pan poseł Ziobro przysłał i prosił, by to pokazać panu prezesowi – przy Bielanie i Kamińskim nie zwraca się do Kaczyńskiego po imieniu. To wydruk badań portalu Onet.pl. Internautom zadano jedno pytanie: który z polityków PiS powinien zostać premierem. Pierwszy jest oczywiście Jarosław, ale zaraz po nim Ziobro, dopiero potem Ludwik Dorn, Kazimierz Ujazdowski, Kazimierz Marcinkiewicz. Kaczyński pokazuje kartkę Bielanowi i Kamińskiemu.- Sprytny Zbysiu – wyrywa się jednemu z nich.
Jarosławowi przypomina się scena sprzed kilku godzin, gdy Ziobro wpadł spóźniony na pierwsze po wyborach posiedzenie komitetu politycznego PiS. Zasypywany pytaniami o wynik wyborczy nie reagował. Od razu zwrócił się do siedzącego w kącie Zbigniewa Wassermanna, swojego odwiecznego krakowskiego antagonisty.
– Zbyszek, dwadzieścia tysięcy, świetny wynik – gratulował Wassermannowi z udawanym podziwem.
– A ty ile dostałeś? – niecierpliwili się koledzy.
– Sto dwadzieścia tysięcy – oznajmił Ziobro, z trudem ukrywając poczucie triumfu.
Jarosław Kaczyński wzdrygnął się na to wspomnienie.
– Premierem będzie Marcinkiewicz – rzuca nagle do Bielana i Kamińskiego.”

Entry filed under: Manipulacja, News.

Dobre rzeczy trafiają się tym którzy potrafią poczekać Bombonierka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,179 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

%d blogerów lubi to: