Czas na wybór spraw naprawde ważnych !!

Lipiec 5, 2007 at 8:30 pm Dodaj komentarz

   Nie wiem jak długo już czytasz tego bloga, ale mam nadzieje, że to co już zdołałeś w nim znaleźdz wzbogaciło cię w jakiś sposób. W dniu dzisiejszym chciał bym przedstawić ci główny powód założenia tego internetowego dziennika. Ludzie piszą bo chcą coś przekazać innym ja również miałem i mam nadal, mam nadzieje, ze jeszcze trochę to potrwa ta chęć przekazywania innym jakiegoś sposobu na życie, pomysłów realizacji i rozwoju osobistego.Dwa, a raczej trzy miesiące temu gdy podchodziłem do egzaminu maturalnego tak naprawdę moja dalsza droga rozwoju zależała głównie od tego ile procent uzyskam na świadectwie dojrzałości to od tego, a nie innego egzaminu zależeć miała cała dalsza przyszłość.

   Udało się, wybrałem jednak to co kocham i lubie i nie zmienia to faktu, że maturę również dobrze zdałem. Czas ten który upływał mi dość powoli między egzaminem, a ogłoszeniem wyników na AFiT spożytkowałem jednak na czymś innym. Jeśli jesteś stałym czytelnikiem powinieneś zauważyć moją małą aktywność pisarską w tym czasie. Gdy moje dalsze losy ważyły się w Centralne Komisji Egzaminacyjnej postanowiłem zacząć tworzyć coś co przyda się innym kolejnym maturzystą. Chodziło mi głównie o napisanie podręcznego ebooka, który mógł by przekazać innym moje sposoby na przygotowanie się do tego egzaminu. Prace jednak nadal trwają, ale już dziś mogę zamieścić jego fragment.

„Każdego dnia stajemy przed trudnymi zadaniami. Przede wszystkim zadaniami, które zmuszają nas by wybrać co w danej chwili powinniśmy zrobić. Nie możemy wykonywać wielu czynności naraz, dlatego wybieramy. Nasze wybory to takie konto osobiste, które albo rośnie, albo maleje. Z każdym wschodem słońca dostajemy za darmo 24 godziny, których jesteśmy jedynymi właścicielami. I to właśnie te godziny, a nie pieniądze są naszym najważniejszym dobrem. To od ich spożytkowania będzie zależało jak będzie wyglądał kolejny dzień, tydzień, rok …
W pierwszym rozdziale jaki chciał bym ci przedstawić poruszony zostaje jeden z największych obecnych problemów społecznych. Brak czasu. Spójrz jak ujął to M. Grzesiak trener NLP

„kasa i brak czasu, dwie najbardziej puste wymówki wszechświata.”

Chciał bym abyś jednak przed przeczytaniem dalszej części odpowiedział sobie na trzy pytania.

•    Co chce w życiu osiągnąć ?
•    Co sprawi, że to osiągniesz ?
•    Dlaczego chcesz to osiągnąć ?

Dalsza część tego rozdziału będzie w pewnym sensie rozwinięciem tych pytań. Dlatego tak ważne jest byś poświęcił trochę czasu na odpowiedzi.
Obecnie jesteś na etapie nauki. Jednak zdaje sobie sprawę, że nie poświęcasz jej zbyt wiele czasu. Zastanawiasz się często jak to jest, że są ludzie, którym nauka nie sprawia żadnych trudności i osiągają wiele sukcesów w różnych dziedzinach życia. Takie osoby z reguły mają czas na wszystko. Robią dużo i mogą robić jeszcze więcej. Takie osoby przede wszystkim zrozumiały na czym polega organizacja czasu. Mają wyznaczone cele i wiedzą, że od ich osiągnięcia zależeć będzie przyszłość. Z kolei osoby, które tych celów nie wyznaczyły nie mają na nic czasu. Ich plany są napięte. Nigdy nie są wstanie dokończyć zaczętych projektów. Z reguły nauka idzie im ciężko i szybko się zniechęcają. Tak to tzw. Słomiany zapał. Pamiętasz kiedy ostatnio ty to przeżywałeś ?
Chciał bym przedstawić Ci przede wszystkim metody, które skupiają się na robieniu i wyznaczaniu dobrych  celów, a nie naprawianiem tych już popsutych. ” (Fragment ebooka Maturalny klucz)

Entry filed under: Matura, Rozwój osobisty, szkoła.

2007-2009 Akademia Filmu i Telewizji Dobre rzeczy trafiają się tym którzy potrafią poczekać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,179 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

%d blogerów lubi to: