Problemy z czasem …

Styczeń 12, 2007 at 7:37 pm 1 komentarz

Od dłuższego czasu narzekam na ogromny brak czasu. Jak to jest, że Ci co mają go najmniej robią najwięcej, natomiast Ci co go posiadają nie robię nic? Pytanie te dręczyło mnie już od dłuższego czasu. Zarządzane czasem staje się dla mnie rzeczą pilna, a nawet priorytetową. I nie chodzi tu tylko o zbliżająca się maturę.

Błąkając się po sieci natrafiłem na blog : Bartłomieja Dymeckiego, który to poświęca problematyce zarządzania czasem. Chciał bym szczególną uwagę zwrócić na ten fragment:

Wznaczanie celów. Tylko ten może dobiec do mety, kto wie, gdzie ona się znajduje i jak do niej trafić. Dobrze zorganizowani ludzie wiedzą dokąd zmierzają, co chcą robić w życiu i gdzie chcą się znajdować za pięć, czy dziesięć lat.

Najbardziej podoba mi się również stwierdzenie dotyczące porównania 24h do kredytu, jaki otrzymujemy co dziennie i tylko od nas zależy, czy te 24h wykorzystamy dobrze, czy zmarnujemy bezpowrotnie.

Do zdobycia finansowej niezależności potrzebne są trzy rzeczy: wiedza, wprawa i wolna gotówka. Zawsze można zdobywać wiedzę – nigdy nie jest na to zbyt późno. Posiadamy czas, więc inwestujmy go w to, co jest naprawdę ważne i może przynieść nam korzyści.

Nie mam za bardzo czasu na dalsze rozpatrywanie dziś tego tematu, ale na pewno zrobię to wkrótce, bo temat ten jest bardzo interesujący.

Podsumowując : każdy kto ma jakieś cele, zamiary, marzenia i próbuje do nich dojść narzeka na problemy z czasem. Istnieją jednak sposoby, aby dobrze wykorzystać powierzony nam czas.

Entry filed under: Czas.

Angielskiego naukę czas zacząć Rzeczy najważniejsze, nie pilne

1 komentarz Add your own

  • 1. paulina chrustowska  |  Styczeń 15, 2007 o 12:42 pm

    ja też nie mam na nic czasu:P

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Profil użytkownika Paweł Konrad Kocik

Archiwum

Strony

Statystyki

  • 86,179 odsłon

Najpopularniejsze wpisy

Top Clicks

  • Brak

%d blogerów lubi to: